foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

Kilka miesięcy temu nasze liceum przystąpiło do projektu Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, zainicjowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Szczecin. W związku z tym przedsięwzięciem, w październiku 2019 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie w sprawie zadań możliwych do wykonania na terenie „Czternastki”, które mogłyby służyć naszej społeczności i korzystnie zmienić otoczenie. Wygrały dwie propozycje: recykling (128 głosów) i siłownia (302 głosy). Zrealizowanie pierwszej polegało na zakupieniu specjalnych koszy do segregacji odpadów. Potrzeba wprowadzenia tej innowacji wynikła z chęci ratowania środowiska przed degradacją. Zatrważające są bowiem fakty, że przeciętny Polak wytwarza ok. 300 kg śmieci rocznie, a przykładowo rozkład plastikowej butelki może trwać nawet 1000 lat!

Troskę o przyszłość naszego otoczenia licealiści postanowili powiązać ze zdrowym stylem życia. Temu celowi służy uruchomienie od stycznia szkolnej siłowni, ku uciesze wszystkich miłośników sportu i rekreacji.

Warto podkreślić, że realizowane aktualnie projekty recyklingu i siłowni były obietnicami wyborczymi pełniącego funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Blanka, który 5 grudnia 2019 r. wziął udział w IX Gali Obywatelskiej i z rąk Prezydenta Miasta odebrał gratulacje za aktywny udział uczniów XIV LO w MBO.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER